הקליניקה בתקשורת

18/08/2020

התכנית שאושרה בחודש שעבר להקמת מתחם אחסון לוגיסטי לנמל החדש בחיפה בלב המפרץ ממשיכה לעורר התנגדות. בארגוני הסביבה נערכים להגיש ערר משום שלטענתם מדובר בחומרים מסוכנים עו"ד יותם שלמה, מנהל הקליניקה להסברה סביבתית באונ' בר אילן חנה קופרמן מהפורום הישראלית לשמירה על החופים, כתבתה של מיכל וסרמן, כאן ב', 18.8.2020.

לשמיעת הכתבה

07/06/2020

כתבה של ליאב אחאבן בעניין התנגדות שהגשנו בשם הפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד בעניין תוכנית מע"ר דרום. הדרישה מן הוועדה המחוזית היא בין היתר להקטנת יחידות הדיור המוצעות, להגדלת תקני החניה, לשיפור הוראות סביבתיות ולחידוד הדרישה לבנייה ירוקה ברובע.

לקריאת הכתבה

לפרטים נוספים על הפרויקט

05/07/2019

כתבה על דיון בעתירה בעניין השטח התפעולי בנמל המפרץ. בתיק ייצגנו את הפורום הישראלי לשמירה על החופים שהגיש ערר על ההחלטה לאשר את תוכנית השטח התפעולי. 

לקריאת הכתבה

לפרטים נוספים על הפרויקט

01/07/2018

כתבה של יובל בגנו על תיקון לחוק רישוי עסקים. משרד רה"מ מקדם הצעת חוק, שמטרתה להיטיב עם העסקים הקטנים אך היא גם כוללת סעיף שיקבע שהמשרד להגנת הסביבה לא יוכל לחייב עסקים מסוימים לעמוד בתנאים סביבתיים-בריאותיים.

הקליניקה שלחה לוועדה מכתב שמבקר חלק מהתיקונים שהוצעו.

לקריאת הכתבה

לפרטים נוספים על פניית הקליניקה

17/06/2018

כתבה של ליאור גוטמן מכלכליסט על עתירה שהגשנו בשם תושבת דור על העברת צינור גז בשטחה. 

לפרטים נוספים על הפרויקט

קישור לכתבה

25/04/2017

הכתבה עוסקת בהתנגדות להקמת בניין מגורים בתחום הסביבה החופית ככלי למימון מלונאות בחוף לידו באשדוד.

הקישור לכתבה

לפרטים נוספים על הפרויקט

09/07/2012

ביום 20.06.2012 התקיים ראיון בתכנית "יהיה בסדר" בגלי צה"ל, בעניין פנייתן של הקליניקה הסביבתית ושל עמותת מלר"ז לשר להגנת הסביבה, בדרישה להתקין תקנות רעש למועדונים ולהגביר אכיפה באולמות אירועים.

התראיינו מר עוזי שדה, הלקוח של הקליניקה, ומר חיליק רוזנבלום, יו"ר עמותת מלר"ז.

18/07/2012
הצעת חוק שנוסחה ע"י סטודנטים מהקליניקה בלשכת ח"כ דב חנין, אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה. ההצעה לתיקון חוק החופים מחייבת יזמים להביא כל בקשת היתר בניה בסביבה חופית, הנובעת מתכנית מתאר ישנה, לאישור הוועדה לשמירה על חופים. התיקון הכרחי למניעת יוזמות בניה על פי תכניות שקדמו לחוק החופים, כפי שנראו בחופי הכנרת והים התיכון בשנים האחרונות.
02/07/2012

בעקבות המשפט המבויים, אייטם ששודר בתכנית "עושים סדר חדש" בטלוויזיה החינוכית עסק במשפט ובזיהום קרקעות ומים. בן כספית ומרב ניר מ"המועצה לישראל יפה" דנים בעובדות המקרה הדמיוני אך מבוסס-המציאות, בעילה המשפטית החדשנית של חשיפה לסיכון, בהצעת החוק לשיקום קרקעות ובזכות הציבור לדעת.

לצפייה באייטם- קישור.

31/05/2012

עמותת מלר"ז והקליניקה לפרטיקה ומדיניות סביבתית מאוניברסיטת בר-אילן פנו לשר להגנת הסביבה בדרישה להתקין תקנות המחייבות מד-רעש במועדונים.

 

לרשומה מבלוג תפוז- לחצו כאן

לכתבה מעיתון האינטרנט "כאן נעים"- לחצו כאן