הקליניקה בתקשורת

לגדלו לתורה ולחופה: הרב שנאבק למען הזכות לזוגיות לבעלי מוגבלות

עורכת הדין רוני רוטלר, מנהלת הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות לזכרו של פרופ' יעקוב נאמן הוזכרה יחד עם מאמרה 'הזכות להורות וזכויות הילד' בכתבה באתר ווינט אודות פועלו החשוב של הרב פרוירשטיין בתחום זכותם של אנשים עם מוגבלות להקמת משפחה. 

לקריאת הכתבה לחצו כאן 

תאריך: 

'בן קיבוץ, ילד חוץ' כתבה מתוך עיתון הארץ

בעתון הארץ התפרסמה כתבה העוסקת במאבקו של אסף מרקר, חולה סכיזופרניה, בקיבוץ בו הוא גר אשר סרבו לקלוט אותו כחבר. אסף יוצג על ידי עו"ד איריס פינקלשטיין מהקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות, ובסופו של המאבק המשפטי הוכר על ידי סגנית רשם האגודות השיתופיות, כחבר קיבוץ לכל דבר ועניין.

לקריאת הכתבה לחצו כאן 

תאריך: 

שווה בין שווים, איך לנהוג בחברים עם צרכים מיוחדים? כתבה מתוך mynet קיבוץ

באתר "mynet קיבוץ" התפרסמה כתבה אודות תיק בו ייצגה עו"ד איריס פינקלשטיין את אסף, בן קיבוץ עם מוגבלות נפשית, אשר הקיבוץ סרב לקבל אותו כחבר קיבוץ. בעקבות ייצוגה של הקליניקה החליטה סגנית רשם האגודות השיתופיות, עו"ד אלה אלון, ביום 6.7.17 כי התנהלותו של הקיבוץ היתה מפלה וכי אסף ייחשב כחבר קיבוץ, על כל השלכותיו של סטטוס זה.

לקריאת הכתבה לחצו כאן 

תאריך: 

עו"ד רוני רוטלר השתתפה בתוכנית "רק שאלה" בנושא כנס הורות של אנשים עם מוגבלויות

עו"ד רוני רוטלר השתתפה בתוכנית "רק שאלה" (כאן תרבות – עם פאר לי שחר) שעסקה בזכויותיהם של אנשים עם מחלות נפש, בעקבות כנס שנערך בשיתוף עם הקליניקה לסיוע משפטי על פי המשפט העברי אשר עסק בזכויות הורות של אנשים עם מוגבלויות (דקה 31:40).

http://www.kan.org.il/Radio/item.aspx?pid=9370

 

תאריך: 

החלטת משרד החינוך בנושא שילוב ילדים אלרגיים בגנים

בעקבות עתירה לבג"צ שהוגשה על ידי עו"ד הילה אוחיון גליקסמן ומיכאל גינסבורג ממשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות', במסגרת שיתוף הפעולה רב-שנים של המשרד והקליניקה, הצהיר משרד החינוך כי לא ימנע מילדים עם אלרגיות ללמוד בצהרונים, תוך נקיטה בכל האמצעים הדרושים כדי לשמור על בריאותם ובטיחותם, וכי הוריהם לא יידרשו לממן סייעת אישית כתנאי לכך.

https://www.ashdodnet.com/mobile/article/201966

http://m.maariv.co.il/news/israel/Article-599776

תאריך: 

אנו שמחים לחלוק איתכם את סדרת ההרצאות '3 נקודות זכות'

שיתוף פעולה בין בזכ!ת לקליניקה לזכויות של אנשים עם מוגבלות בבר אילן

לצפיה בהרצאות באתר בזכ!ת לחץ כאן 

תאריך: 

באתר החדשות NRG התפרסמה ידיעה בעקבות כנס שנערך באוניברסיטת בר-אילן ביוזמת הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות והקליניקה לזכויות זקנים וניצולי שואה שבפקולטה למשפטים בתחום האפוטרופסות בישראל.

לצפייה בכתבה לחץ כאן

תאריך: 

בעיתון כלכליסט פורסמה ידיעה אודות נייר עמדה שחיברה הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות באוניברסיטת בר-אילן, שיוצג בכנסת לכבוד יום ציון זכויות אנשים עם מוגבלויות.  

תאריך: 

ראיון בתכנית "יהיה בסדר"

ראיון בתוכנית "יהיה בסדר" של גל"צ בנוגע לזכותם של ילדים אוטיסטים לקבל גמלאות רטרואקטיביות שלא שולמו להם בטעות על ידי המוסד לביטוח לאומי. עו"ד אורי כיטוב ממשרד עוה"ד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' מטפל בתיק במסגרת תוכנית פרו-בונו של הקליניקה. לחץ כאן

תאריך: 

עו״ד איריס פינקלשטיין ועו״ד רוני רוטלר, התראיינו לכתבה בעיתון "ישראל היום" העוסקת בהתבטאויות של ח"כ אורן חזן כלפי ח"כ קארין אלהרר בשבוע האחרון. 

לצפייה בראיון לחץ כאן

תאריך: