הקליניקה בתקשורת

סמל מערך הקליניקות של אוניברסיטת בר אילן
13/12/2021

באתר YNET התפרסמה כתבה אודות מחקר שערכה הקליניקה בשיתוף קבוצת נשים מנהיגות בבית איזי שפירא, אשר עסק בחוסר הנגישות של נשים עם מוגבלות לשירותי בריאות. במסגרת המחקר ראיינו 30 נשים עם מגוון סוגי מוגבלות ושמענו מהן על הבעיות שהן נתקלות בהן בקבלת שירותי בריאות - ציוד לא נגיש, חוסר ידע, וסטיגמה שמונעת מהן טיפול ראוי. 

לקריאת הכתבה

13/12/2021

בעיתון הארץ התפרסמה היום כתבתו של אור קשתי בדבר דו"ח הזכות להורות של אנשים עם מוגבלויות שנכתב על ידי הקליניקה ונציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים

09/03/2020

שתי כתבות בעקבות מחקר רחב שערכה הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות בפקולטה למשפטים. הסקר בחן נושא שכמעט לא מדובר - האפליה הכפולה נגד נשים עם מוגבלויות לעומת גברים במצב דומה.

לכתבה במעריב

לכתבה בYNET

 

04/03/2021

תוכנית "יהיה בסדר" שמלווה את ההורים במאבקם מזה כמה שנים, אירחה היום את עו"ד רוני רוטלר אשר הסבירה את השלכות החלטת בית המשפט, אשר קבע כי משרד החינוך ישנה את חוזר המנכ"ל הקיים וישתתף במימון הסעות לבתי הספר לילדים להורים גרושים ופרודים המתגוררים ברשויות שונות.

לינק לתכנית: www.ifatmediasite.com/ms/radio/2021/03/02/10519870.mp3

כתבה בנושא התפרסמה גם ביום 10.3.21 בעיתון מעריב".

לינק לכתבה

04/01/2021

ילדים עם מוגבלות שהוריהם פרודים או גרושים וחיים ברשויות מקומיות שונות נתקלים באפליה מיוחדת: משרד החינוך מממן את הסעתם למסגרות החינוך רק מבית אחד ולא מאחר. הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות הגישה עתירה בעניין, אשר בעקבותיה הוגש בג"צ נגד משרד החינוך על ידי המועצה האזורית גן רווה, אשר נדון בימים אלה. עו"ד רוני רוטלר מהקליניקה השתתפה בתוכנית "יהיה בסדר" בגל"צ וסיפרה על ההליכים המשפטיים המתנהלים בעניין. בתוכנית השתתפה גם ח"כ קארין אלהרר, מנהלת הקליניקה לשעבר, אשר פועלת לקידום הנושא מהכנסת.

לינק לשידור, מדקה 12:

https://glz.co.il/גלצ/תוכניות/יהיה-בסדר/יהיה-בסדר04-01-2021-1501

14/04/2020

נשים עם מוגבלויות נתקלות בחסמים כפולים, ואחד מהם הוא בתחום ההורות. במסגרת פרוייקט משותף של הקליניקה, ארגון "בזכות" וקרן משפחת רודרמן התפרסמה כתבה המתארת את מסע האמהות הקשה של אפרת וקנין, שהיה רצוף חסמים, סטיגמות ודעות קדומות.

לקריאת הכתבה

26/08/2019

בעיתון "הארץ" התפרסמה כתבה אודות ערעור בתיק בו ייצגה הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות לזכרו של פרופ' יעקב נאמן את אסף, בן קיבוץ עם מוגבלות נפשית, אשר הקיבוץ סרב לקבל אותו כחבר קיבוץ. ביהמ"ש המחוזי קבע שיש להכיר באסף כחבר שווה זכויות, בניגוד לעמדת הקיבוץ. 

 

לקריאת הכתבה לחצו כאן 

06/08/2019

באתר "mynet קיבוץ" התפרסמה כתבה אודות ערעור בתיק בו ייצגה הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות לזכרו של פרופ' יעקב נאמן את אסף, בן קיבוץ עם מוגבלות נפשית, אשר הקיבוץ סרב לקבל אותו כחבר קיבוץ. 

 

לקריאת הכתבה לחצו כאן

06/08/2019

ביום 28.7.19 הגישה הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בלוד. בעתירה נדרש משרד החינוך לבטל את ההוראה המפלה, לפיה המשרד אינו מתקצב הסעות למוסדות החינוך לילדים להורים פרודים או גרושים המתגוררים ברשויות שונות. העתירה הוגשה בעקבות פנייתו של אב לילד עם מוגבלות אשר נאלץ להסיע אותו בעצמו בימים בו הוא שוהה אצלו.

לקריאת הכתבה לחצו כאן 

 

06/05/2019

מזה כמה שנים עוסקת הקליניקה ב"הנגשה קוגניטיבית" - הנגשה של תכנים - משפטיים ואחרים - לאנשים עם מוגבלויות שכליות ואוטיזם.

אחת מגולות הכותרת שלנו השנה היתה ביקור מונגש בבית המשפט העליון ושיחה עם נשיאת בית המשפט, כב' השופטת אסתר חיות.

לקראת הביקור חברנו לחברי פרוייקט של אלו"ט אשר לומדים ועובדים באוניברסיטה, ולמדנו ביחד על מערכת המשפט.

מאמרים על הביקור התפרסמו בעיתון "ישראל היום" ובערוץ 7.