הישגים - הקליניקה לרגולציה סביבתית

עתירה מנהלית לפי חוק חופש המידע.

26-11-2013

הקליניקה לפרקטיקה ומדיניות סביבתית בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן הגישה היום (12.11.2013) עתירה לפי חוק חופש המידע נגד המשרד להגנת הסביבה.

לפני למעלה מחצי שנה נשלחה בקשה למידע בעניין הדיווחים התקופתיים של תחנות דלק, שכל תחנה מחוייבת בהם בדין וחלקם אף אמורים להתפרסם באתר האינטרנט של המשרד. עד ליום הגשת העתירה לא התקבל המידע המבוקש.

העתירה הוגשה ע"י עוה"ד גלית עופר ועו"ד יותם שלמה מטעם הקליניקה ונכתבה בסיוע הסטודנטים איל זוקובסקי והדס אושר-להב.

חשיפה תעסוקתית של עובדי ניקיון לכימיקלים מסוכנים-סקירת מצב והמלצות

10-9-2013

בפרוייקט משותף לקליקנה לפרקטיקה ומדיניות סביבתית והקואליציה לבריאות הציבור שהתפרס על פני שנתיים, גובש נייר עמדה פרי  עבודתם של הסטודנטים הגר מזרחי ורועי לאור, הבוחן את קו התפר שבין סביבה, תעסוקה ובריאות, ובין היתר השלכות של מגדר ושל אופן העסקה על בריאות העובדים. הפרוייקט נהגה בעקבות דוח של הקואליציה, העוסק בהבדלים מגדריים בתחלואה הנובעת מזיהום סביבתי. בהנחיית מנהלות הקליניקה והקואליציה, בדקו הסטודנטים את המצב המשפטי המצוי בישראל ובחו"ל, קיימו שני שולחנות עגולים בהשתתפות גורמים מקצועיים, דנו בבעיות ובקשיים המתעוררים והעלו המלצות לשיפור מצבם של עובדי ועובדות ניקיון.

לקריאת נייר העמדה .

אתר אינטרנט חדש

20-3-2013

שלום לכולם,

הקליניקה לפרקטיקה ומדיניות סביבתית בפקולטה למשפטים, שמחה להשיק אתר אינטרנט חדש וייחודי.

כתובת האתר: http://envclinic.biu.ac.il/

 

באתר ניתן להתעדכן בסטטוס הפרויקטים שבטיפול הקליניקה בשנתיים האחרונות, לקבל מידע ולעיין במסמכים ובחומר משפטי שהקליניקה מייצרת, כולל חוות-דעת, מחקרים, ניירות עמדה, הצעות חוק וכתבי טענות.

כמו כן מכיל האתר קישורים לאתרים סביבתיים; מאמרים משפטיים; וגלריית מדיה מפעילות ציבורית ואקדמית שעורכת הקליניקה (כנסים, ימי עיון, משפטים מבויימים, חינוך סביבתי).

 

בחודשים הקרובים נוסיף ונעלה לאתר חומרים משנים קודמות, החל מ- 2001. בכוונתנו לבסס באתר מאגר של מאמרים אקדמיים בתחום איכות הסביבה. לבסוף, ניתן יהיה לפלח את המידע על בסיס נושאי טיפול, שנים, ואנשי קשר.

 

מידע חופשי, שקיפות ושיתוף הם אבני יסוד בפרקטיקה הסביבתית. ללא זרימת מידע, לא ייווצר שינוי. אנו מקווים שהאתר שלנו יתרום לכך.

 

 

 

משמר הסביבה

8-7-2012

משמר וסביבה- ביטאון של הקליניקה לפרקטיקה ומדיניות סביבתית בשיתוף חיים וסביבה, ארגון גג של שוחרי איכות החיים והסביבה (ע"ר)

שנת 2007-  גליון 1, גיליון 2גליון 3גליון 4

שנת 2008- גליון 1, גליון 2, גליון 3, גליון 4

שנת 2009- גליון 1, גליון 2, גליון 3, גליון 4, גליון 5

שנת 2010 - גליון 1, גליון 2, גליון 3

שנת 2011- גליון 1, גליון 2

שנת 2012- גליון 1, גליון 2

יום הסביבה בכנסת

פרויקטים בקליניקה בשנת הלימודים תש"ע

clip_image002.jpg
14-4-2010

במהלך שנת הלימודים תש"ע הקליניקה הפעילה מגוון פרויקטים שונים:

לפירוט כלל הפרוייקטים לחץ כאן