הקליניקה בתקשורת

יפה כח הפשרה מכח הדין

בעיתון 'בשבע' פורסם בשבת לך לך תשע"ט מאמרה של ד"ר שפרה מישלוב, אודות יתרון הפשרה על פני הדין, בהתמקדות בפסק דינו של השופט יצחק דרורי אודות זכויות יוצרים בתוספות על פירוש הרמב"ן על התורה.

לקריאת המאמר לחץ כאן.

תאריך: 

כנס יהדות ודמוקרטיה בגבעת שמואל - השקת ספרו של הרב הדיין עדו רכניץ 'מדינה כהלכה'

בפאנל במסגרת כנס שהתקיים ביום חמישי, ה' בתשרי תשע"ט, השתתפה מנהלת הקליניקה למשפט עברי, ד"ר שפרה מישלוב. בכנס השתתפו הרב יעקב אריאל שליט"א, הרב אבי גיסר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי, רבנים ועורכי דין נוספים.

לקריאת דיווחי התקשורת על הכנס ראו:

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/382273

 

לצפיה בהרצאת ד"ר מישלוב בכנס בערוץ חוק ומשפט ראו:

https://www.youtube.com/watch?v=byK9Ga57sSs

תאריך: 

להחזיר את המשפט העברי לחוק הלאום

ד"ר שפרה מישלוב, מנהלת הקליניקה, פרסמה מאמר בעקבות הנוסח האחרון של הצעת חוק הלאום. במאמרה קוראת ד"ר מישלוב להחזיר את המשפט העברי לחוק הלאום.

לקריאת המאמר לחץ כאן.

תאריך: 

מי אחראי על הזכויות המשפטיות-כלכליות שלנו? לאור פרשת בהר

בעלון 'אשה, דרך, מסע' לפרשת בהר תשע"ח, פורסם מאמרה של מנהלת הקליניקה, ד"ר שפרה מישלוב, המתאר תיק שטופל על ידי הקליניקה, ועומד על התמודדות של אדם הנצרך לוותר על זכויות שחשב שמגיעות לו, בעקבות הכרעת בית דין הפוסק על פי ההלכה.  לקריאת המאמר לחץ כאן

תאריך: 

כתבה על פעילות הקליניקה בעלון שו"ת ועוד - מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין

בגליון 18 של עלון 'שו"ת ועוד' היוצא לאור על ידי לשכת עורכי הדין בישראל - מחוז תל אביב והמרכז, הובאה  על ידי עו"ד הרב צבי קנול, סקירה של פעילות הקליניקה למשפט עברי, לצד סקירת שאר הפעילות המחקרית והיישומית המגוונת בתחום המשפט העברי בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן. לקריאת הגליון לחץ כאן.

תאריך: 

המשפט העברי לרגל 70 שנים לתקומת המדינה - מאמרה של ד"ר מישלוב בעיתון 'בשבע'

בעיתון 'בשבע' לקראת יום העצמאות תשע"ח, פורסם מאמרה של ד"ר שפרה מישלוב, מנהלת הקליניקה, העוסק במקומו של המשפט העברי במדינת ישראל בימינו. לקריאת המאמר לחץ כאן.

תאריך: 

המשפט המבוים של הקליניקה למשפט עברי בשיתוף עם הקליניקה למוגבלויות בתכנית 'כאן תרבות'

בתאריך 18.9.17 התארחה עו"ד רוני רוטלר בתכנית 'כאן תרבות', ודברה על הורות של אנשים עם מוגבלויות בעקבות הכנס והמשפט המבוים שנערך בנושא בשיתוף פעולה בין הקליניקה למשפט עברי עם הקליניקה למוגבלויות. עו"ד רוני עמדה על המורכבות בהחלטה מהי טובת הילד במקרים של קשיים בתפקוד ההורי על רקע מוגבלות נפשית.

תאריך: 

שיח זכויות לעומת שיח מהויות

מנהלת הקליניקה למשפט עברי, ד"ר שפרה מישלוב, פרסמה מאמר בעיתון 'בשבע', בתאריך  ט' בשבט תשע"ח, בנושא זכויות נשים מנקודת מבטה של ההלכה.

לקריאת המאמר -

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/364807

תאריך: 

כתבה בעיתון 'בשבע' אודות מנהלת הקליניקה שפרה מישלוב

בעיתון 'בשבע' פורסמה בתאריך כ"ה בתשרי תשע"ז (27.12.16) כתבה מקיפה אודות מנהלת הקליניקה, ד"ר שפרה מישלוב, והפעילות הענפה המתבצעת בקליניקה לטובת קידם המשפט העברי, על ידי הסטודנטים בהנחייתה ובהנחיית המנחה האקדמי של הקליניקה, ד"ר יעקב חבה.

לקריאת הכתבה לחץ כאן.

תאריך: 

כתבה בערוץ 7 על המשפט המבוים בנושא: הזכות להישכח

ערוץ 7 ערכו כתבה על המשפט המבוים שנערך ע"י סטודנטים בקליניקה. המשפט המבוים עסק בנושא - "הזכות להישכח". הנושא הוצף בפסק דין תקדימי, שבו קבעו דיינים ובראשם הרב הראשי לירושלים, הרב אריה שטרן, כי מנועי חיפוש, דוגמת גוגל, מחויבים להסיר תוצאות חיפוש המגלות מידע פרטי פוגעני על אדם שביקש זאת מהם במפורש.

לצפייה בכתבה לחצו כאן

תאריך: