הישגים - הקליניקה לסיוע אזרחי על פי המשפט העברי

תגובה למאמרו של הרב מיכאל אברהם הדרה שיוצרת בינוניות

7-3-2017

תגובת מנהלת הקליניקה, ד"ר שפרה מישלוב למאמרו של הרב מיכאל אברהם 'הדרה שיוצרת בינוניות'

לקריאה לחץ כאן  

המשפט העברי מיושם במערכת בתי המשפט – הרצאתו של כבוד השופט מנחם קליין

5-1-2017

ביום שני, ד בטבת תשע"ז, 2.1.17, ביקר בקליניקה למשפט עברי כבוד שופט בית משפט השלום בתל אביב, ד"ר מנחם (מריו) קליין, אשר העביר הרצאה מקיפה, בה פרש בפני הסטודנטים את מורכבות עבודתו כשופט אשר מרבה לשקול את עמדת המשפט העברי במסגרת פסיקותיו.

ההרצאה הייתה עבור הסטודנטים הזדמנות נדירה להצצה אוטנטית אל מעבר לפרגוד המפריד דרך כלל בין העשייה הקדחתנית היומיומית בלשכת השופט לתודעת הציבור הרחב, וחשפה דרך פסיקה ייחודית ומקורית המהווה מודל ומופת לרבים. השופט קליין

יום הערכות – הרצאתו של ד"ר חנן מנדל

22-12-2016

ביום רביעי, א' חשוון תשע"ז, 2.11.16, קיימה הקליניקה יום הערכות לסטודנטים החדשים. ביום זה נחשפו הסטודנטים לפעילות בקליניקה והצפוי מהם במהלך השנה, ובין השאר שמעו את הרצאתו המקיפה של ד"ר חנן מנדל אודות היבטים שונים של חוק הבוררות אשר יש להם רלוונטיות לעבודת הסטודנטים בקליניקה בייצוג פונים בפני בתי דין לממונות הפוסקים על פי ההלכה.  

השתתפות בפאנל בנושא: שליחותם של אנשי משפט דתיים

18-8-2016

ב 11.8.16, השתתפה מנהלת הקליניקה למשפט עברי, ד"ר שפרה מישלוב, בפאנל במסגרת כנסת שדרות למשפט עברי.

נושא הפאנל: שליחותם של אנשי משפט דתיים

ד"ר מישלוב דברה על תרומתם של שופטים להעצמת מקומו של המשפט העברי בפסקי הדין, ועל התהליך החברתי שמתפתח בקרב החברה הישראלית בהקשר לכך.

 

לנייר העמדה של הרב אריאל בראלי בעניין כהונת שופטים דתיים לחץ כאן

לתמונה מהכנס לחץ כאן

שותפות בהרחבה בבית משותף

16-6-2016

הקליניקה למשפט עברי סייעה לדיירים אשר נתבעו על ידי שכניהם בפיצויים גבוהים בגין הכשלה לכאורה של הסכמה משותפת להרחבת בתיהן של שתי המשפחות. נקבע כי כשלון הסיכום על ההרחבה היה בעטיים של התובעים אשר בקשו לבנות מרפסת אשר תזיק בהיזק ראיה לנתבעים.  לקריאת תמצית פסק הדין לחץ כאן

ליקויי בניה

16-6-2016

הקליניקה למשפט עברי עמדה על זכותם של רוכשי בתים לבניית קיר תמך למסלעה מסוכנת באחורי ביתם אל מול התנגדותה של החברה הקבלנית לקחת אחריות על הליקוי ולתקנו. לקריאת תמצית פסק הדין לחץ כאן

השגת פיצויי פיטורין

16-6-2016

הקליניקה למשפט עברי סייעה לעובדת שהתפטרת לצורך טיפול בילדתה, לקבל את פיצויי הפיטורין להם הייתה זכאית. לקריאת תמצית פסק הדין לחץ כאן.

החזר הוצאות

8-7-2015

הקליניקה לסיוע אזרחי על פי המשפט העברי ייצגה חברי עמותה כנגד תביעתו של מנהל העמותה לשעבר לקבלת החזרי הוצאות גבוהים עבור תקופת כהונתו. פסק הדין שניתן עסק בתקפו של מנהג, דין 'יורד לשדה חברו' ועוד. לקריאת תקציר המקרה לחץ כאן.

הספקת תפילין

8-7-2015

הקליניקה לסיוע אזרחי על פי המשפט העברי ייצגה פונה במקרה של ביטול עסקת תפילין ברמת גימור גבוהה. הקליניקה ייצגה אותו הן בערכאה ראשונה והן בערכאת הערעור. פסק הדין עסק בסוגיות משמעותיות העוסקות במהות התחייבות, הפרה, מקח טעות ועוד. לקריאת תקציר המקרה לחץ כאן.

כנס ממון ודין

28-4-2015

ביום שני, ח' באייר תשע"ה, 27.4.15, קיימה הקליניקה כנס השקת 'ממון ודין': גיליונות תקצירי פסיקת בתי דין לממונות ביחד עם ציון סיום לימוד חושן משפט בתכנית 'צורבא מרבנן'. הכנס אורגן בשיתוף פעולה של הקליניקה עם מכון 'צוברא מרבנן'. הכנס עסק בחלקו בנושאים הלכתיים הקשורים למקח טעות, ובנוסף לכך התקיים בסיומו פאנל מומחים בנושא חיזוק מעמדם של בתי הדין לממונות.
לצפייה בתמונות הכנס הקש כאן
לצפייה בסרטונים מהכנס לחץ כאן